Ekskluzive / Besa Shahini: Nuk e dim ne qofte se provimet e matures do te mbahen

Ekskluzive / Besa Shahini: Nuk e dim ne qofte se provimet e matures do te mbahen

Ne deklaraten e fundit te minsitria e arsimit ka deklaruar se nuk e dim ne qofte se do te mbahen provimet e matures ne datat e publikuara por ne varesi se si do jete gjendja do te marrim ne vendim, por eshte shume e perkushtuar qe te mbahen provimet e matures. Ne varesi se si do te vazhdojme do shohim se si do te jete formati dhe veshtiresia e provimeve. Nderkohe te gjithe maturantet dhe nxenesit duhet te vazhdojne te punojne sikur do te mbahen provimet ne datat e nxjerra.

Nderkohe per rifillimin e shkolles ne prill ministrja e arsimit la te nenkupohet se shkolla do jete shume e veshtire per te filluar. Ajo deklaroi se do te donim te fillonim por ne varesi si te jete situata do te marrim nje vendim.

Per te pare deklaraten e plote te ministres se arsimit shiko videon tone ne kete postim:

-> DEKLARATA E PLOTE E MINISTRES SE ARSIMIT PER PROVIMET E MATURES DHE MESIMIN ONLINE

 

Do tju njoftojm ketu ne website, ne forumin studentor dhe ne faqen tone ne instagram dhe facebook per cdo te re , na ndiqni:

SHPERNDAJE ME BUTONAT NE FUND TE EKRANIT KETE NJOFTIM ME SHOKET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *