Dy maturant aksidentohen me makine, fatmiresisht jashtë rrezikut për jetën

Dy maturant aksidentohen me makine, fatmiresisht jashtë rrezikut për jetën

Një aksident me dy të plagosur rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Bulqizë-Fushë Bulqizë në vendin e quajtur Ura e Vocit.

Sipas policisë lokale mësohet se dy të aksidenturit ishin maturantë, të cilët po ktheheshin nga mbrëmja e maturës, teksa udhëtonin me makinë tip Benz me targa AA 046 VP.

Sipas policisë lokale shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia e madhe dhe humbja e kontrollit të drejtuesit te mjetit, fillimisht të plagosurit janë dërguar ne spitalin e Bulqizës ku dhe u është dhënë ndihma e parë, më pas janë dërguar me helikopter drejt Spitalit Ushtarak Tiranë për një mjekim më të specializuar.

Ndërkohë nga Tirana bëhet e ditur se dy të rinjtë e aksidentuar janë Berajd Mazari 18 vjeç, si dhe Fitim Brahimi 18 vjeç, të dy në gjendje të mirë shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *