Portali i te gjithe studenteve dhe maturanteve! Ne platformen tone do te gjeni: Forumin Studentor. Njoftime per studentet. Teza per cdo dege. Njoftime per maturantet. Provime mature. Informacione.

NJOFTIME

PER MATUREN

NJOFTIME

PER STUDENTET

PROVIME

MATURE

TEZA

UNIVERSITETI

Fituesit

e fundit vjet

Kuotat

e pranimit

Forumi Post - matura

Platforma Post-Matura eshte e para me forumin dedikuar vetem maturanteve dhe studenteve shqipfoles kudo qe ndodhen. Gjithashtu te vetmit qe krijuam aplikacionin per llogaritjen e pikeve per ne universitet. Ne websitin tone do te gjeni edhe me teper se kaq mjafton te kerkoni.

Per tu bere pjese e forumit kliko ne menun e portalit tone dhe zgjidh “Forumi PM”. Me pas do te te hapet forumi yne. Per tu regjistruar duhet te klikosh te butoni SignUp (ose ne kuadratin ky lexon keshtu) dhe me pas te vendosesh emailin tuaj posht SignUp. Pasi te vendosni emailin do tju vi nje email nga ne per perfunduar regjistrimin.

Per te postuar ne forum pasi te jeni regjistruar fillimisht duhet te hyni ne hapesiren ne te cilen doni te postoni. Klikoni te “My Spaces” dhe zgjidhni hapesiren qe doni, psh. “Hapesira e Maturanteve” me pas pasi tju hapet hapesira shikoni per nje kuadrat ku lexon “Whats in your mind?”. Klikoni ne kete kuadrat dhe do tju shfaqet editori per te shkruar dhe ngarkuar foto. Pasi te keni perfunduar postimin tuaj kliko “Submit” dhe postimi juaj do te postohet.

Nga eksperienca 5-vjecare me maturantet dhe studentet duke i ndihmuar ne rrjetet sociale facebook dhe instagram vume re se shume kohe harxhohej duke kerkuar ndihme ne rrjetet sociale nga te rinjte. Duke perdorur forumin ju merrni pergjigje me shpejt dhe nga me shume burime ne te njejten kohe duke perdorur nje plateforme te vetme. Gjithashtu edhe ju mund te jepni ndihmen tuaj dhe te jeni anetar te dobishem te komunitetit. Forumi eshte shume i lehte ne perdorim dhe krejtesisht falas prandaj pse jo?

Ne forum hapesirat kryesore jane ajo e maturanteve dhe e studenteve, ne “Hapesiren e Maturanteve” mund te postoni pyetej dhe ushtrime rreth matures 2019 dhe ne “Hapesiren e Studenteve” mund te pyesni rreth univerisitetit dhe te kerkoni/shperndani teza. Gjithashtu ka edhe hapesire per artin, programuesit dhe disa grupe te tjera qe po jua lem surprize.

Kontributi juaj eshte shume i rendesishem per ne dhe per komunitetin tone, platforma eshte krijuar qe se bashku te ndihmojme njeri-tjetrin. Nqs nje anetar ka bere nje pyetej per te cilen ti ke informacion ateher mos ngurro te pergjigjesh ose kerkohet ndihme me ushtrime ndihmo nqs je i mire ne ate lende. Nje ndihme e drejtperdrejt do te ishte te shperndaje aty materiale dhe teza qe ke. Atehere si do te kontribosh?

Komuniteti ynë

Me ne nuk jeni vetem por pjese e komunitetit te meposhtem.

0 +
Anëtare në forum
0 +
Postime te publikuara
0 +
Ndjekes ne rrjetet sociale
0 +
Vizita ne platformen tone

lexo meso informohu

Nuk duhet te humbasesh cfare kemi pergatitur me posht per ju, nqs ju pelqen platforma jone tregojuni edhe miqeve tuaj.

Post-Matura

PM | Dije

Ne kete kategori ne ju sjellim ne gjuhen shqipe informacione nga cdo fushe per ju qe te zgjeroni njohurite tuaja. 

post-matura

PM | Kurse Online

Kurse online falas per maturantet dhe studentet per te mesuar lendet qe keni veshtiresi .

post-matura

PM | Lajme

Nje pasqyre rreth asaj qe po ndodh ne Shqiperi por jo vetem qe ndikon dhe u intereson te rinjeve.

Shkarko aplikacionin tone

Aplikacioni yne inovatiov eshte i vetmi qe u llogarit piket per te hyre ne universitet per maturen 2019, gjithashtu aty do te gjeni edhe shume informacione qe ju duhen gjate matures dhe universitetit.